päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » reisikirjad » 21.11.2011 Luang Prabang [Laos 2011]

21.11.2011 Luang Prabang

[21.11.2011 12:14 +07:00] [heiti] Hommikul alustame klotside ülevaatust – Wat Mai, Wat Xieng Mouane, Wat Paphai Misaiyaram, Wat Sensoukharam ja siis muidugi Wat Xieng Thong, ilmselt üks kuulsamaid Lao templeid. Siin saame tehtud ka oma traditsioonilise, LP esikaane pildi. Jätkame oma teekonda üle Nam Khan jõe, mööda bambussilda, mida kord aastas uuesti ehitatakse, pärast seda, kui suurvesi on vana silla minema viinud. Selgub, et sillast üle pääsemiseks tuleb osta pilet, mis pidavat olema edasi-tagasi pilet.

[21.11.2011 14:02 +07:00] Teisel pool jõge oleme sattunud linnast maale, teeme päeva esimese õlle. Võtame veel mõned klotsid: Vat Phonesa, Wat Pak Ha, Xaingaram ja Vat Phan Luang Ratsouda Ram. Üle järgmise silla tagasi Luang Prabangi kesklinna minnes selgub, et meie edasi-tagasi pilet kehtib ainult ühel sillal ja nii peame ostma uued piletid.

NB. Siinkohal tahaks teisi potentsiaalseid Thai ja Laose põhjaossa sattuvaid turiste sellisele lehele, nagu HoboMaps.com – ehkki HoboMaps kaarte leiab (ja tasub otsida) Laose poodidest, siis on neid võimalik ka HoboMaps kodulehel kasutada ja alla laadida juba eelnevalt, plaanide tegemiseks. Ja lisaks – iga linna juures on lisaks kaardile ka link – Travel Info, erinev info bussijaama, sõiduplaanide, -hindade ja muu kohta, tasub kindlasti uurimist.

Tagasi kesklinnas võtame ära ka ühe mäe – Phousi Hill, kus avaneb suurepärane vaade Luang Prabangile ja ümbrukonnale. Loomulikult on mäe otsas ka arvukalt templeid ja buddhasid.