päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » seiklus » Kadarbiku Kanged Ardus

Kadarbiku Kanged Ardus

Seekordne Xdream algas meile juba nädala keskel, kui hakkasime võistkonna taktikat ja ülesannete jaotust paika panema. Lõpetuseks võttis Ott meie võistkonna ülesannete jaotuse väga kenasti kokku: „Viivi lahendab kõik ülesanded, võtab kanuu punktid ja aitab vanamehi igas olukorras“. Enam-vähem sellise taktikaga rajale läksimegi :).

kohe stardivad [26.04.2009 09:58 (GMT +3)] Tegelikult oli enne võistlust väike tagasilöök kah: meie suursponsori, Kadarbiku talu kokad ei saanud oma tuliuut hüper-super-loodusliku energiajoogi liini käima ja nii pidime joogipudelitesse mingit „tavalist“ jõujooki segama. Eriti andis see tunda kanuuetapil, sest nagu Ott elutargalt enne võistlust tähendas „Minul on kanuus tavaliselt kõige suurem janu, ei teagi miks, äkki vest imeb mahlad välja“.

Kui veel nädal tagasi oli foorumis palju kahtlejaid, siis pühapäeval Ardusse jõudes selgub, et korraldajad on kõikide asjadega õigeaegselt valmis saanud: jää veehoidlalt sulatatud, ilm korralikult soojaks köetud ja isegi soe päike taevasse riputatud.

RATAS 3.63 km: Kohe esimese punktiga teeme väikese vea: kuna stardinumber on meil 56, siis loobume koos suure pundiga metsateed sõitmast ja valime parempoolse ringivariandi – mööda veehoidla äärt, piki põlluteed Tartu maanteele ja kruusateedpidi punkti. Loodame, et kui metsatee on mudane siis võime selle variandiga edu saavutada. Tegelikkuses siiski kaotame veidi, vahetusalas oleme liidritest maas umbes neli minutit ja 57-ndal kohal.

Kadarbiku kanged [26.04.2009 16:41 (GMT +3)] ERALDI JALGSI: IGA LIIGE LÄBIB ERINEVA RINGI: Siin läheb käiku Oti poolt paika pandud taktika: Viivi, kui kõige tugevam saab A-variandi, Ott, kui kõige targem saab B-variandi ja mulle, kui kõige ilusamale jääb C-variant :) ... pärast ringide läbimist oleme sujuvalt tõusnud 15-ndale kohale.

JALGSI 2.48 km VALIK: LÄBIDA 7st PUNKTIST 5: Vigu on sellisel rajal ilmselt võimatu teha, puhtalt jooksukiirusega tõuseme veel seitse kohta, 8-ndaks.

RATAS 10.07 km: Kuna etapp 11 – 12 ei tundu eriti jalgrattasõbralik, siis sõidame ratastega otse 12-ndasse punkti ja käime selt joostes eelmist punkti võtmas. Mõnus on ergutada võsas jalgrattaid seljas kandvaid konkurente :).

Punktis 12 peame lahendama väikese lisaülesande: eraldama teineteisest kaks metallist vidinat. Ott on vist kade, et ma esimesena kasti juurde löögile pääsesin ja vidinad teineteisest eraldada saan :). Igal juhul toriseb ta, et viidan ülesandega „mõttetult palju aega“, tema olevat selle kodus kahe sekundiga ära lahendanud. Õnneks meie läheduses kedagi kiiremat ei ole ja nii jätkame rattaetappi 6-ndal kohal.

[26.04.2009 16:44 (GMT +3)] KP 15 juures tekitab meist kerget arusaamatust punkti kõrval olev keeluala, sõidame kindluse mõttes mööda keelualast kaugemal asuvat kruusateed ja jookseme siis mööda olematut sihti punkti võtma. Teeme veel ühe väikese lisakaare ja kokku kulutame selle punkti võtmisel umbes viis lisaminutit.

Jalgrattaetapi lõpus tuleb lisaülesandena läbida pisike takistusrada, pärast mida pääseme jooksuetapile.

JALGSI 4.09 km: See on korralik Xdreami etapp, oluliselt rohkem takistusrada, kui see ringike, mille just läbisime: tormimurd, võsa, mäed ja jälle tormimurd. Teel punkti 19 kaldume liialt paremale ja jookseme selle tõttu mõneminutilise lisakaare. Lisaks tundub, et punkti ümbruses on reljeefijooni kõvasti kokku hoitud – kaardi järgi üks õnnetu joon, aga tegelikkuses paarikümnemeetrised nõlvad :).

RATAS 3.77 km LEIA KPd RALLI või KAARDI ABIL: Juba jooksuetapil, teel vahetusalasse arvab Ott, et „siin on mingi nipp peidus“. Üritame nii jooksu, kui rattakaardil rallilegendide järgi liikumisteed paika panna, aga kuidagi ei õnnestu. Otsustame, et sõidame alustuseks veidi legendide järgi ja proovime siis uuesti.

[26.04.2009 16:45 (GMT +3)] Kui esimese kilomeetri läbimise järel tagasi vahetusala juures oleme, siis vajutab Ott otsustavalt pidurit, hoolimata sellest, et Team VAUDE Adventure ja Peraküla Krupp meil seetõttu eest ära sõidavad. Selle eest on teine üritus edukam ja mõningase otsimise järel tuvastame rattakaardi abiga esimese punkti asukoha. Enne esimest punkti jõuame uuesti konkurentidele järgi. Katsume enne punkti veidi „kavaldada“, aga parajasti punktist tulev võistkond Männikumägi Juunior reedab konkurentidele punkti asukoha.

Järgmise punktiga on jälle sama lugu – oleme alustuseks sunnitud sõitma 1.5 kilomeetrit legendi abil, enne kui märkame, et järgmise punkti number on sama, mis juba läbitud 15-ndal rattapunktil. Vannume veidi ja sõidame rattaetapi lõppu.

RATAS 7.35 km VALIK: LÄBIDA 4st PUNKTIST 2: Viskame Team VAUDE Adventure-ga nalja, et kes kelle järel sõidab ja avaldame lootust, et sellel etapil valime erinevad punktida, aga tegelikkuses sõidame kogu etapi koos.

Enne vahetusala ootab meid taas lisaülesanne: üks võistkonnaliige peab ronima redeli tipus asetsevale platvormile ja sooritama sealt hüppe rippu kangile. Rakmed peal ronin üles ja ... vaatan, kuidas kõrval redelil Riho napilt kangi kinni hüppab. Üles vaadates tundub see kang nii kõrgel ja kaugel ja redel nii värisev, et ... ronin tagasi alla. Ott vana sõjardina ei näe ülesandes mingit probleemi – teeb efektse hüppe kangi külge rippu ja sõidab siis huilates alla :).

kannatust, tuleb [26.04.2009 17:47 (GMT +3)] KANUU 8.20 km VALIK: LÄBIDA KÕIK PUNKTID: Ott jõuab juba rattaetapil optimaalse variandi leida ja kui korraldajad enne etappi meid veel tuule- ja laineinfoga tutvustavad, on selge, et variant peaks olema hea – saarte varjus vastutuult Paunküla veehoidla tagumisse otsa ja siis üle veehoidla allatuult tagasi.

Võtame ära punktid 58 ja 59, ning sõidame kaldale. Plaan on selline, et mina läbin joostes punktid 61 – 66 – 68 ja siis kohtume punkti 69 vastas oleval ninal. Õnneks märkab Viivi viimasel hetkel punkti 68 kõrval olevat kirja „LÄBIDA KANUUGA“. Teeme plaani väikese muudatuse – mina lähen joostes läbima punkte 61 ja 66, samal ajal jätkavad Ott ja Viivi võitlust vastutuulega. Punkti 66 kõrval, kahe keeluala vahel saame uuesti kokku ja veame kanuu Kiruvere järvele.

Järgnevad punktid võtame järjekorras 68 – 69 – 70 – 67 – 64 – 62 – 65 – 63 – 60. 43-ndasse, lisaülesande punkti sõites üritame olla kavalad ja otsustame jätta kanuu saare teisele küljele, et pärast oleks mugav finišisse sõuda. Kahjuks avastame et õelad korraldajad on punkti juurde jälle märkuse kirjutanud: „VALIKU VIIMANE KP LÄBIDA KANUUGA“. Kirume oma kurja saatust, pöörame kanuu ümber ja aerutame ümber saare otsa punkti.

paremad [26.04.2009 18:13 (GMT +3)] Sel ajal, kui mina lisaülesandeks olevatel paralleelköitel lahesoppi ületan, õpivad Ott ja Viivi pähe mitte ainult kahe järgneva punkti asukohad, mis mälu järgi läbida tuleb, vaid kogu saare kaardi ning lisaks veavad kanuu osaliselt ülesmäge, et pärast jooksu kiiremini aerutama saada.

JALGSI 2.02 km LÄBIDA PUNKTID MÄLU JÄRGI: Nojah, vahet ju pole, kas läbida punktid kaardi- või mälu järgi – Otil ja Viivil ju kogu saare kaart peas. Läbime kohustuslikud punktid ja veame kanuu üle saare veehoidlale.

KANUU 1.43 km: Sõuame viimasesse punkti ja vaidleme selle üle, kes meist pääseb vibulaskmises oma osavust näitama. Jõuan jälle napilt enne Otti vibuni ja kraban selle enda valdusse. Esimese kahe noolega saan sihiku paika ja lasen kolmanda noole märklaua markeeritud alasse. Jääb veel kaks noolt märklauda saata ja ...

... see, et kaks järgmist noolt üle märklaua lendavad, minu süü nüüd küll ei ole. Ilmselt tuleb süüdistada tugevaid tuuleiile :). Otsin viimsed kaks noolt metsast üles ja alustan teist ringi. Nüüd tuult ei ole ja esimest kaks noolt sopsavad Wilhelm Tellilikult otse märklaua südamesse. Jookseme finišisse. Kuuendad. Segavõistkondadest esimesed.

Vahetame riided. Sööme supermaitsvat suppi. Muljetame teiste võistkondadega. Kõigi ühine arvamus on, et seekordne etapp on üks Xdream ajaloo paremini ja huvitavamaid korraldatud etappe.