09.12.2010 kauplemise võlud [Kathmandu – Varanasi]

[heiti] Hommikul külastame taaskord oma armsaks saanud hommikusöögikohta, Mandala tänaval. Ei tea, kas kutt hakkab meist väsima, või on tänane hommik tõe poolest halb, aga ... Maare ei saa oma teed ja lisaks ütleb kutt, et meie poolt väljavalitud pirukaid soojendada pole täna võimalik. Sööme omad pirukad ja joome kohvi, ning läheme tagasi hotelli, kus tellin endale veel ühe kannu kohvi ... kuuma kohvimaitselist vett lürpides saan aru, miks Mandala tänava hommikusöögikoht meile armas on.

Kuna LP hoiatab overbooked lendude eest, siis oleme juba varakult lennujaamas, aga lõpuks tuleb välja, et meie Airbus A320, on heal juhul 10% kohtadest täidetud, pigem tunduvalt vähem. Indian Airlines pakub isegi 40-minutilisel lennul täiesti arvestatava söögi ja lennuk näeb kena ning korralik välja. Ja siia võiks veel lisada, et Kathmandu lennujaam näeb välja kordades ilusam ja modernsem, kui India suuruselt teise linna, Kolkata oma.

[loe edasi ...]

08.12.2010 matkapäev [Shivapuri National Park]

[heiti] Eile õhtul avastas Maare, et tegelikult on üks võimalikke ühepäevaseid jalgsimatku Shivapuri Rahvuspargi külastus, kus asub näiteks Nagi Gumba nunnaklooster ja muidugi Shivapuri, rahvuspargi kõrgeim tipp, 2 732 meetrit. Tundus täpselt paras matkapäev. Mind polnud vaja pikalt keelitada …

Hommikul võtame kohe hotelli eest takso ja sõidame 500 ruupia eest Budhanilkantha nimelisse külakesse, mille juures üks Shivapuri Rahvuspargi peasissekäikudest. Plaanime oma Kathmandu Valley Mountain Bikes & Hikes Map informatsiooni põhjal tõusta Budhanilkantha-st Nagi Gumba nunnakloostrisse ja sealt edasi mööda otseteed juba Shivapurile. LP hoiatab, et teed ei ole väga hästi leitavad ja soovitav on end varustada heade kaartide ja veel parem, kohaliku giidiga.

Võtame enne teele minekut Budhanilkantha-s, ühes kohalike söögikohas, väikese ampsu, mis koosneb pirukatest (kõige parem on kolmnurkne, aedviljatäidisega püramiid) ja nende piimaga teest, ning alustame teekonda. Kahjuks pole 1 : 50 000 mastaabis kaart mitte just kõige parem abimees õige, asulast väljuva teeotsa leidmiseks, eriti kui selle kaardi täpsus kohati tõsiselt soovida jätab. Üritan küsitleda kohalikke, aga need viipavad käega otse, ehk siis mööda suurt teed, mis kolm korda pikem, kui otsetee.

[loe edasi ...]

+1 foto
04.12.2010 templipalavik [päev Kathmandus]

[heiti] Hommikusöögi teeme kohvikus, kus võtame pirukaid ja mina saan suurepärase kohvi ja maare Nepaali tee piimaga. Käime uuesti hotellist läbi ja jätame pesu loundry service-isse. Pärast seda alustame tutvumist Kathmanduga. Hommikul on Kathmandu tänavad meeldivalt vaiksed.

Ega meil tänaseks palju plaane polegi, alustame Kathmandu, ehk Hanuman-Dhoka Durbar Square külastamisest. Pärast viimast LP külastust on hinnad siin tõusnud – pilet maksab hetkel 300 ruupiat. Durbar Square on senini üks ebameeldivamaid paiku Kathmandus, igal hetkel pakub keegi sulle midagi müüa, giiditeenust või tahab, et sa temast raha eest pilti teed

Külastame ka vana kuningalossi – praegust muuseumi, mille eest tuleb veel 250 ruupiat lisaks maksta. See-eest on kuningalossi külastamine päris huvitav ja ülevalt Basantapur Durbar tornist on päris head vaated Durbar Squarele ja Kathmandule. Pärast kahetunnilist ringitrampimist hakkavad jalad juba kergelt ümaraks kuluma ... teeme ühed õlled kõrvalasuva restorani roof-top baaris ja avastame siis veel tunni jagu Durbar Square.

Pärast seda võtame ära LP poolt soovitatud Kathmandu lõunaosa jalutusringi. See on väga lahe ja nagu LP arvas, me ei näe kogu ringi jooksul peaaegu mitte ühtegi turisti. Küll aga avastame terve hulga põnevaid templeid, tagahoove ja vaikseid tänavaid.

[loe edasi ...]

+13 fotot
19.07.2018 … 22.07.2018 Adventure Trophy 2018 [multisport.fi liikumistee]
11.11.2011 … 29.11.2011 Tai ja Laose kaart [reisikirjas mainitud kohad kaardil]

© maare & heiti [page executed in 0.008 seconds]