päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » seiklus » Xdream finaal Leppojal

Xdream finaal Leppojal

Selle aasta viimasele Xdream-ile sõites ei olnud minu enesetunne just liiga hea, paar viimast kuud on treeningud olnud väga juhuslikku laadi ja lisaks rebestasin seljalihast nii, et viimased kaks nädalat ei saanud teha ühtegi treeningut. Selge, et etapp tuleb paras enesepiinamine :).

start on antud [Fotoluks] Viimane etapp algab jalgratastega ja kohe väikese üllatusega – kaardid antakse kätte lausa minut enne starti. Kaart käes on tükk aega uurimist, et kuhu minna tuleb. Selgub, et rattakaardi nurgas on pisikesed puzzletükid punktide asukohtadega, mis kaardile vaja paigutada. Õnneks suudab Lauri kiirelt määrata esimese punkti asukoha ning stardipaugu kõlades oleme vist ainsad, eks kohe liikuma hakkavad. Teised võistkonnad jõuavad meile järgi alles poolel teel esimesse punkti. Peale esimest kontrollpunkti satume ISC-ga natuke teistest võistkondadest ette ja kui Urmo ning Priit Ailt ees kordamööda tempot tegema hakkavad, siis mina nende tempoga enam kaasa minna ei jaksa ja jään maha. Võistkonnakaaslased seda muidugi ei märka ja kihutavad koos ISC-ga eest.

Kõige raskemal hetkel tuleb tagant Hansa 4WD ja sõber Tiit paneb oma toetava käe mulle seljale ja lükkab hoo uuesti sisse :). Siis märkavad minu kadumist õnneks ka võistkonnakaaslased ja ootavad mind uuesti järgi. Ratta lõpuosast ma igatahes eriti midagi ei mäleta.

Õnneks jõuame varsti vahetusalasse, kus saame jalgrattad maha jätta ja jätkata joostes. Kaardist ei tea ma midagi, katsun ainult Laurist ja Urmost mitte liiga palju maha jääda. Õnneks saame jooksuetapil ees liikuvad võistkonnad uuesti kätte ja tagasi rattaalasse tuleme enam-vähem liidritega koos.

Jälle jalgratastele ja nüüd juba legendi järgi. Jälle minu jaoks hirmus piin, nüüd on Lauri ja Urmo tähelepanelikud ja maha mind ei jäta :). Õnneks teevad liidrid ees vigu ja tänu sellele suudan algul nende tempos püsida, siis aga teeme ise ühe väikese lisakaare ja nii tuleb esimestega vahe sisse.

Kanuuvahetusala juurde jõudes ootab meid esimene lisaülesanne – määrata tennispallide, jalgpalli ja hokikepi kogukaal. Kuna mina pole sel hetkel eriti adekvaatne, siis hindavad Lauri-Urmo asjade kogukaaluks 1 200 grammi ja nii saan lisaülesande alas õnneks poolteist minutit hinge tõmmata.

esimese kanuuetapi lõpp [Vahur] Kanuuetapile pääseme kuuendana, otse pärast Team VAUDE-t, aga tänu kiiremale tegutsemisele kanuualas, saame jõele enne neid. Kanuu liigub meil täna millegipärast väga lennukalt, juba esimeses kanuupunktis hakkame nägema eesminejate selgasid ja teises punktis saame efektse manöövriga mööda korraga nii Areal Team-ist kui ka Kiirrongist ja oleme üsna ISC kannul. Kui siis Rainil mõla suures tüürimishoos vees oleva puu taha kinni jääb ja vette pudeneb, siis lubab ISC meid tänutäheks selle eest, et mõla neile kätte toome, endast mööda. Kanuuetapi lõpetame koos ISC-ga, poolteist minutit enne Areal-i.

väsinuna vahetusalas [Fotoluks] Järgneva etapi nimi on ratas või jalgsi, ainult et meile jääb veidi arusaamatuks, mis on sellel etapil ratastega pistmist. Alles poolel teel järgmisse vahetusalasse mõtleme välja, et võimalik oleks olnud joosta ka tagasi kanuu algusesse ja sealt jalgrattad võtta aga veel kavalamatest variantidest, kus üks liige jalgratastega kanuuetappi lõppu saata, kuuleme alles finišis :).

Kuna pead meil hästi ei lõika, siis laseme lõigata jalgadel ja lahendame jooksu ajal mõtlemisülesandeid ning üritame reastada järvesid suuruse järjekorras. Koostame igaüks oma pingerea ja võrdleme siis neid. Selgub, et oleme kõik jõudnud samale arvamusele, mis nagu hiljem selgub, ühtib ka korraldajate arvamusega.

Teeme igaüks soojenduseks 50 hüpet hüppenööriga ja stardime siis järvejooksule. Kui vahepeal hakkasin juba veidi taastuma, siis nüüd läheb uuesti mega raskeks. Pärnjärve ääres on silme eest nii must, et näen ingleid, kes avaldavad arvamust, et oleme valele, B-rajale eksinud :).

teise kanuuetapi lõpp [Vahur] Veel üks pikk jooksu (või jalgratta) etapp viimase, kanuuetapi algusesse. Kuna Pikkjärve äärest Pärnjärve äärde joostes nägime vahetusalas Team VAUDE-t jalgratastega, siis on jooksu ajal väike hirm, et kohe tuleb VAUDE tagant ja sõidab mööda. Meie rõõmuks on etapi lõpuosa soine ja pehme.

Kanuuetapil istume Urmoga kahekesi kanuusse, et kanuu vastuvoolu sõudes võimalikult kerge oleks. Lauri läheb joostes punkte läbima ja lepime kokku, et kohtume viimase kanuupunkti juures. Kanuutamine on mulle järjekordne piin, umbes poolel maal on selline tunne, et kohe kukuvad käed küljest ära. Kanuuetapi lõpp, mööda mitmeks hargnenud jõge on päris keeruline, korra avastame et oleme hakanud sõudma allavoolu. Veidi enne viimast kanuupunkti märkame tagant tulevat VAUDE-t, nüüd läheb meil eriti kiireks.

viimased meetrid kanuuga [Fotoluks] Kanuud veest välja tõstes selgub, et lisaks VAUDE-le on veel lähemal ISC, kes jõuab viimase lisaülesande juurde meiega enam-vähem samaaegselt. Viimaseks lisaülesandeks on ronida mööda aasadega köit üles ja märkida punkt. Kuna mina olen kustunud, siis ronivad Lauri ja Urmo.

autasustamisel [Maare] Lisaülesanne õnnestub ISC-l veidi paremini kui meil ja nii lõpetame teisena, ISC järel ja VAUDE ees. Selgub aga, et pärast kahte eelmist, äärmise ebaõnnega lõppenud etappi on seekord õnn meie poolt ning ISC võtnud järvejooksu punktid vales järjekorras. Lõpp hea, kõik hea: kuna Kiirrong lõpetab neljandana, kohe peale Areal team-i, siis oleme ka sel aastal sarja üldvõitjad.

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et selle aasta Xdream sari oli väga lahe ja seikluslik; Pakri poolsaar oma militaarmaastiku ja mudajärvega, Kärstna oma raba ja udusse mattunud Veisjärvega, Paide oma vihma ja poriga ning lõpetuseks Leppoja oma kavalate taktikavalikutega, millest paljud end läbi närida ei suutnud. Tore on see, et juurde on tulnud uusi ja tugevaid võistkondi (Kiirrong, Hansa 4WD, EVLI) nii, et ka raja teisel poolele ei pea enam üksinda rajal seiklema ja lõpuprotokoll on läinud varasemaga võrreldes tunduvalt tihedamaks. Tore on ka see, et hoolimata tihenenud konkurentsist on võistluste õhkkond väga sõbralik, lisaks oma võistkonna liikmete aitamisele ulatatakse vajadusel abikäsi ka konkurentidele ... tänan teid korraldajad-sõbrad-konkurendid ilusa Xdream hooaja eest :).

Pildid Fotoluks, Vahur ja Maare.