päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » seiklus » Xdream Kärstna – loterii allegrii

Xdream Kärstna – loterii allegrii

Seekordne Xdream tekitas väga vastakaid emotsioone, oli nii positiivset, kui ka negatiivset. Aga veidi siis kõigest ja järjekorras.

stardis Stardime jalgratastega, korraldajad soovitavad küll veel vahetult enne starti olla juba alguses väga tähelepanelik, aga no kes seda siis ikka liiga tõsiselt võtab. Teeme Rainiga küll väga hea stardi, aga kahjuks mööda vale teed :). Pealt pool tundi hiljem, pärast tulutuid ekslemisi, kaasvõistlejate lõbusaid küsimusi (neile tegi vist nalja, et me Rainiga nendega oleme – meile niiväga mitte, kusagil on võistkonnakaaslased kohe-kohe omad etapid lõpetanud ja ootamas) ja kümmet lisakilomeetrit oleme tagasi stardis ja proovime uuesti. Selgub, et oleksime pidanud startima hoopis tagasisuunda, läbi kogu stardiseltskonna! WTF!

esimesele katsele Uus start ning uued ja uued ekslemised. Tänu Rainile ,mitte legendi järgi, jõuame lõpuks esimesse punkti. Suudame endid ka legendi paigutada, sest sõna „OTSE“ esineb legendi esimeses pooles ainult üks kord. Jätkame ja jälle mitmete valede teeotste testimisega. Ühel hetkel sõidab meile vastu Randy, kes on Rainile vastu tulnud. Etapi lõpp on nagu rattaralli – kogu aeg saab kellestki mööda sõita.

Vahetusalasse jõudes leian sealt Lauri, kes teatab, et Urmot veel ei ole, aga Nike ACG ja ISC Team (naiskond!) on lahkunud siit juba umbes 25 minutit tagasi. Pole ka ime, minu rattakompuuter näitab legendis lubatu 17.72 kilomeetri asemel juba 29.80! Veel paarkümmend igavikulist minutit ootamist ja kohale jõuab ka Urmo.

Kanuu öisel Veisjärvel on meie jaoks täielik katastroof. Esimese punktiga viga vast 20 minutit. Teise punkti asemel satume kolmandasse. Lauri üritab teises punktis mööda kallast ära käia, aga punktis selgub, et sinna jala ei pääse ja nii tuleb meil sinna uuesti ja seekord kanuuga minna – veel umbes 30 lisaminutit. Kanuuetapil kaotame ISC-le peaaegu täpselt tunni ja oleme langenud umbes 50-ndale kohale.

Rabaseiklus – ülilahe. Kahjuks on Lauri, kes on juba jooksnud kanuuetapil üle tunni ja ennast mitte liiga hellitanud, täiesti küps ja keeldub kategooriliselt jooksmisest. Läbime kogu etapi (minu jaoks) rahulikult jalutades. Teeme Rubine mägedes ühe kümneminutilise lisatiiru, ülejäänud punktid võtame veatult. Isegi üheteistkümnenda punkti, mis asub küll vales kohas saame kohe kätte, kuna valime paremalt mööda kraavi mineku variandi ja punkt jääb meile lihtsalt jalgu. Hoolimata sellest, et läbime kogu raja jalutades, saame vist igas punktis mööda pea kümnest võistkonnast, kes punkti rajoonis sihitult ringi liiguvad. Mõnus on väike tervistav suplus eelviimase kontrollpunkti rabalaukas ja viimane etapp, imeilus hommik rabas.

Veisjärvel udus Kanuuetapp mööda udus olevat Veisjärve tagasi jalgrataste juurde. Kauguses paistavad udust viirastuslikud B-raja kanuutajad, justkui kummituslaevad. Kanuuetapi lõpus kaotame liidrile, kelleks on võistkond Kiirrong, juba tund ja 20 minutit.

Jälle jalgratastele. Esimesel etapil on valida, kas teha jalgratastega veel üks rabaseiklus, või sõita hirmsuur ring, valime viimase, mis osutub oluliselt aeglasemaks. Saame kätte Areal team-i, aga kuna pehme raba ei olnud just see koht, kus Lauri oleks saanud veidi taastuda, siis sõidavad nad meil uuesti eest. 18-ndast punktist suunatakse meid kohe edasi 27-ndasse, kuna selgus, et ka liidrid olnud siin graafikust juba kolm tundi maas ja nii jääb ära pool kogu planeeritud jooksuetappidest.

eskimopööre KP 27 ja esimene lisaülesanne – mõõta jalgratastega ära Ainja krossiraja pikkus. Urmo saab tulemuseks 1 ;850 ja mina 1 ;760 meetrit. Pakume kohtunikele vastusena 1 ;800 meetrit, mis osutub absoluutselt täpseks.

eskimopööre Veidi ratast ja kohe järgmine lisaülesanne – eskimopööre kummipaadiga. Paadi kummuli keeramine on lihtne, tagasi õigeks keeramine aga oluliselt raskem. Vesi järves on üllatavalt jahe.

Viimane rattaetapp tagasi võistluskeskusesse, selgub, et enne finišit on veel kolmaski lisaülesanne. Teeme Urmoga Laurile „pätikat“ ja Lauri surub palli pealt korvi. Nüüd tuleb leida veel kaks punkti ja ... selgub, et oleme jätnud kõik kaardid vahetusalasse. Teen veel ühe kiire lõigu vahetusalasse ja tagasi.

kurikuulus puuduv punkt Kaardil määratud alast punkte otsides on kohal äkki üllatavalt palju võistkondi – Areal team, kellega koos otsimist alustasime, ESTO amatöörid, Nike ACG. Finišeerime viiendatena ja selgub, et meil on võimalus sattuda paremusjärjestuses lausa kolmandale kohale, kuna Team VAUDE on saanud poolteist tundi trahvi. Paraku mitte – tuleb välja, et oleme Lauriga jätnud märkimata punkti kummipaadi lisaülesande alguses. Poolt tundi ajale otsa tundub sel hetkel jõhkra ülekohtuna. Langeme kuuendale kohale.

Saan finišis veidi muljetada ja vaevu ühe õlle ära juua, kui juba on ka kohal Maare ja AK8.

Hommikul tulemusi vaadates selgub, et pärast võistlust on sarnaselt B-rajale tehtud ka A-rajal ümberloosimine, mille tulemusena oleme langenud üheksandale kohale – kõikide võistkondade aegadest on lahutatud rabaseikluse etapp kümnendast punktist üheteistkümnendasse.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et muidu oli lahe võistlus, aga rajameister oli ilmselgelt üle pingutanud ja puudus kontroll. Seiklusvõistlus peabki olema üllatusterohke, aga vales kohas punktid, ebatäpsed legendid ja tulemuste ümberloosimine ei ole need üllatused, mis mind selle ala juures võluvad. Oma tulemuse sepistasime siiski ise ja viimane asi on omaenda nõrkuses kohtunikke süüdistada.

NB. Fotod by Ingelmanagement ja Andres Kütt.