päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » seiklus » Xdream, esimene etapp: Pakri pangal

Xdream, esimene etapp: Pakri pangal

Viimane nädal enne selle aasta esimest Xdream-i oli minu jaoks üsna närviline – külmetasin teisipäeval ja kogu nädal oli tugev köha-nohu. Lisaks on selle kevade jalgrattatreeningud olnud väga juhuslikku laadi, õigem oleks öelda – neid pole peaaegu olnudki. Aga olin ju lubanud võistelda, ning teada oli, et minu võistkonnakaaslased, Lauri ja Urmo, on hirmkõvad. Enne starti lohutasin end sellega, et kui ma pole piisavalt tugev, siis olen vähemalt ilus – oma uutes Salomon-i riietes, uutes XT Wings jooksujalanõudes ja mis põhiline – ultramoodsates Salomon bahillides :), millega kõlbaks ilmselt ka Amigo-sse diskole minna :). Tõeline Minnie Pearl :).

[27.04.2008 08:15] [Alar Jõeste] Stardiks olid korraldajad tellinud suurepärase ilma – sooja +15°C ja päike säras taevas. Stardipaugu kõlades startis siis seekord A-rajale lausa üle 300 seikleja, rohkem kui kunagi varem! Sealhulgas ka kaks võistkonda Soomest – kui võistkonnas on Petri Forsman ja Janne Mononen, siis ei tasu kunagi seda võistkonda alahinnata.

[Arbo Rae] Pärast ülilühikest jooksulõiku jõuame Klooga järve äärde ja jätkame kanuuetapiga. Teeme endi arust kiire ja hea plaani, kus Lauri jookseb kanuu esimesse punkti (ehk siis teise punkti) ja siis meile vastu, mööda järve paremat kallast. Aga plaan ei õnnestu päris 100 protsendiliselt ja nii sõidame Urmoga peaaegu teise punkti välja. Järgmised punktid läbime, kindluse mõttes :), suuremalt jaolt koos. Seekordsest kanuuetapist jääb kindlasti meelde madal vesi ja läbi madala vee paistev ilus, liivane järvepõhi :). Ja kui ma siis ühel randumisel üritan selle liivapõhja peale astuda, siis ... mina olen rinnuni märg ja Urmo, üritades päästa kanuud ümberminemisest, kaelani. Kanuu, tõsi küll, jääb püsti ja täiesti kuivaks. Selgub, et see liiv on tegelikult põhjatu muda.

[Arbo Rae] Lõpetame kanuuetapi kolmekesi koos – Areal team, Kiirrong ja meie. Esimesed kaks võistkonda, ainukesed, kes suutsid tänaseks sõiduks õige määrde leida, Medisoft ja Multisport.fi 1, on meist ees 5 minutit. Siit on kohe näha, millised võistkonnad on ka kanuuetapiks treeninud ja kes loodavad vanale rasvale.

Jooksuetapil on tõeliseks elamuseks kohe esimene punkt – kui meie punkti juurde jõuame, on punkti ümber vast oma kümme B-raja võistkonda, kolmekümne inimesega, kes kõik üritavad punkti märkida. Üritan küll ühelt, küll teiselt poolt punktini pääseda, aga edutult – kohe on meie jälitajad kohal, selline situatsioon võtab üsna nõutuks. Nüüd trügib Urmo otsustavalt läbi massi, võtab rippuva jaama enda kätte ja laseb meil ning Areal team-il punkti ära märkida (palun vabandust B-raja võistlejad, meil oli tõesti jälitajate käest pääsemisega kiire). Paar etappi hiljem saame kätte Medisoft-i. Jooksuetapi lõpetame koos Areal team-iga, teise-kolmandana, 4:10 taga Multisport.fi-st.

[Arbo Rae] Rattaralli ei saa veel õieti alata, kui juba jõuame esimese lisaülesandeni: kauguste hindamine, kus vaja ära määrata kolme punkti kaugused. Kahjuks suudan Urmo ja Lauri pakutavast kaugusest osa maha kaubelda nii, et saame siin viis minutit trahvi, Areal pääseb siit puhaste paberitega.

Rattaralli jätkudes õnnestub meil ühelt ristmikult valesti keerata ja nii peame tulema tagasi – oma 3 ... 4 minutit läheb vist sinna. Edasi jätkame peaaegu veatult kuni teise lisaülesandeni: NATO takistusrada. Takistusrada kiirelt läbi ja jälle ratastega edasi. Rattaralli lõpus läheb meil omajagu aega, et uus kaart leida ja oma asukoht tuvastada, X ei ole meile ilmselt harjumuspäraseks tähistuseks :).

[27.04.2008 15:48] [maare] Rulluisk on seekord lühike, 5.5 kilomeetrit hiljem vahetame rulluisud kaasas olnud jooksujalanõude vastu ja alustame coastaleering etapiga. Vahe eesolevatega, Areal [-4:42] ja Multisport.fi [-2:24], on vähenenud. Coastaleering on selle võistluse üks huvitavamaid etappe, kus hoolega tuleb arvestada ületamatute kaljujärsakutega. Teel punktist 23 punkti 24 saame mööda Multisport.fi-st, kes eelistavad mere äärsele kiviklibule ja kaljulahmakatele, kaljust üles ja punkti juures jälle alla ronimist. Veel kaks etappi hiljem, Peetri kindluses, jõuame järgi ka Areal team-ile. Etapi lõpetamegi koos Areal team-iga.

Lühike rattaetapp ja kohe kolmas lisaülesanne: laskumine vanast (vee?)tornist. Jätame Lauri järgmiste etappide rajavalikuid planeerima ja ronime Urmoga torni. Urmo saab ilusasti alla laskutud, minul aga tekib väike äpardus – nimelt on köie alumine ots keerdus ümber torni ja jääb kinni torni seinal oleva isolaatori külge. Nii ma siis siplen paari meetri kõrgusel maapinnast :). Õnneks saab üks 360-ne mees mind alt nii palju toetada, et lasen kiirelt vöö küljest julgestuse ja kaheksa lahti ning hüppan alla.

[27.04.2008 16:29] [maare] Kuna Areal-il läheb veel veidi aega, siis jätkame rattaetappi üksi ja nüüd juba vägagi kiires tempos. Kaks etappi hiljem jõuame järjekorras juba neljanda lisaülesande juurde, milleks on mererannas olevatest kividest torni ladumine. Torni kõrgus peab olema vähemalt 110 sentimeetrit. Torn tuleb välja ilus ja kohtunikud on meie tehtuga rahul :), jätkame jälle jalgratastel, jäänud pole palju.

Kas etappi hiljem jõuame kp 23 juurde, millel legendiks „majas“. Majani jõuame veatult, aga mida ei ole, on kontrollpunkt. Teeme väikese tiiru ümber maja ja kuna koht PEAB õige olema, siis teisel katsel leiame maja lae alt ka SI jaama, ilma punktitähiseta. Kulutame veel minut-paar, et leida pääsu tagasi pangale.

[Liina Jõgisu] Eelviimane punkt ja viies lisaülesanne: kirve täpsusvise. Minu esimene vise läheb pakust napilt mööda, sama juhtub ka Urmol, kahel järgmisel katsel. Teeme trahvi-auringi, turnides mööda kivihunnikut ja kihutame siis ratastel finišisse, kuhu kohe-kohe peaks tulema Areal ...

... minutid muudkui tiksuvad, aga Areal-i ei tule. Lõpuks siiski tuleb, aga mitte Areal ... vaid hoopis ISC Adventure Team! Selgub, et samas punktis, (23) kus meilgi kergeid raskusi punkti leidmisega oli, suutis Areal kulutada otsimisele pea 15 minutit ja Multisport.fi umbes 8 minutit! Kolmandana lõpetab Multisport.fi [+16:17] ja neljandana Areal [+19:08]

Seekordne võit tuli suhteliselt kergelt, hoolimata sellest, et enamus lisaülesandeid ebaõnnestusid. Jõudu küll jätkus, aga mõistuse ja osavusega oli seekord kehvasti. On, mida järgmisel etapil paremini teha.

Ja veel: uued Salomoni XT Wings jooksujalanõud ja bahillid ON head!

NB. Tuhat tänu fotograafidele, kes tahtsid ja viitsisid seikluse jäädvustada: Liina Jõgisu ja Arbo Rae raja kõrvalt ning Maare ja Alar Jõeste, kes ei pidanud paljuks ka võistlemise kõrvalt põnevamaid situatsioone jäädvustada.