06.12.2010 allamäge [Nagarkot – Kathmandu]

[heiti] Hommikul äratab meid telefon juba kell 05:00. Maare keerab selle peale teist külge, mina panen kiiresti riidesse, pakin kotti veidi elektroonikat ja lukustan lahti meie toa ees seisvad jalgrattad. Kuna hotelli kutid lubasid eile õhtul, et päikesetõus peaks olema 5:45, siis pole mul just liiga palju aega, et läbida neli kilomeetrit ja 250 tõusumeetrit.

Alustan korraliku tempoga, aga pärast seda, kui teisel kilomeetril on pool kilomeetrit tõusu, kus jalgrattal rauad vasakul ja pidevalt tunne, et kukun kohe selili, siis võtan paar järsumat nukki ka kõndides. Üles jõudes on kell 5:45 – on veel pime ja ei saa aru, kus on lubatud 360° vaatetorn. Õnneks leidub üks varajase ärkamisega kohalik, kes viipab sõbralikult õiges suunas ja lisab juurde, et ärgu ma kiirustagu, päikese tõusuni, kell 6:45, on veel aega. Hmm ... küsin igaks juhuks, et palju siis praegu kell on ... 5.40 ... järelikult pole ma segi, kutt hotellist on lihtsalt tunniga eksinud ... no vahel on raske ka siinsest inglise keelest aru saada.

[loe edasi ...]

+13 fotot
06.09.2019 … 15.09.2019 Adventure Race Croatia [multisport.fi seiklemas]
+50 fotot

[veel fotosid ...]

10.09.2019 … 14.09.2019 Adventure Race Croatia [multisport.fi liikumistee]
09.12.2010 kauplemise võlud [Kathmandu – Varanasi]

[heiti] Hommikul külastame taaskord oma armsaks saanud hommikusöögikohta, Mandala tänaval. Ei tea, kas kutt hakkab meist väsima, või on tänane hommik tõe poolest halb, aga ... Maare ei saa oma teed ja lisaks ütleb kutt, et meie poolt väljavalitud pirukaid soojendada pole täna võimalik. Sööme omad pirukad ja joome kohvi, ning läheme tagasi hotelli, kus tellin endale veel ühe kannu kohvi ... kuuma kohvimaitselist vett lürpides saan aru, miks Mandala tänava hommikusöögikoht meile armas on.

Kuna LP hoiatab overbooked lendude eest, siis oleme juba varakult lennujaamas, aga lõpuks tuleb välja, et meie Airbus A320, on heal juhul 10% kohtadest täidetud, pigem tunduvalt vähem. Indian Airlines pakub isegi 40-minutilisel lennul täiesti arvestatava söögi ja lennuk näeb kena ning korralik välja. Ja siia võiks veel lisada, et Kathmandu lennujaam näeb välja kordades ilusam ja modernsem, kui India suuruselt teise linna, Kolkata oma.

[loe edasi ...]

08.12.2010 matkapäev [Shivapuri National Park]

[heiti] Eile õhtul avastas Maare, et tegelikult on üks võimalikke ühepäevaseid jalgsimatku Shivapuri Rahvuspargi külastus, kus asub näiteks Nagi Gumba nunnaklooster ja muidugi Shivapuri, rahvuspargi kõrgeim tipp, 2 732 meetrit. Tundus täpselt paras matkapäev. Mind polnud vaja pikalt keelitada …

Hommikul võtame kohe hotelli eest takso ja sõidame 500 ruupia eest Budhanilkantha nimelisse külakesse, mille juures üks Shivapuri Rahvuspargi peasissekäikudest. Plaanime oma Kathmandu Valley Mountain Bikes & Hikes Map informatsiooni põhjal tõusta Budhanilkantha-st Nagi Gumba nunnakloostrisse ja sealt edasi mööda otseteed juba Shivapurile. LP hoiatab, et teed ei ole väga hästi leitavad ja soovitav on end varustada heade kaartide ja veel parem, kohaliku giidiga.

Võtame enne teele minekut Budhanilkantha-s, ühes kohalike söögikohas, väikese ampsu, mis koosneb pirukatest (kõige parem on kolmnurkne, aedviljatäidisega püramiid) ja nende piimaga teest, ning alustame teekonda. Kahjuks pole 1 : 50 000 mastaabis kaart mitte just kõige parem abimees õige, asulast väljuva teeotsa leidmiseks, eriti kui selle kaardi täpsus kohati tõsiselt soovida jätab. Üritan küsitleda kohalikke, aga need viipavad käega otse, ehk siis mööda suurt teed, mis kolm korda pikem, kui otsetee.

[loe edasi ...]

+1 foto

© maare & heiti [page executed in 0.015 seconds]