päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » reisikirjad » 27.11.2011 Pulau Ubin [Laos 2011]

27.11.2011 Pulau Ubin

[heiti] Täna murdume … hommikul sõidame Changi village-isse ja sealt laevaga ühele Singapuri saartest, nimega Pulau Ubin. Saarel võtame … jalgrattad. Nimelt just sellel saarel asub Singapuri, kui mitte kogu Aasia kuulsaim mägirattarada, Ketam Mountain Bike Park, mida Lonely Planet võrdleb lausa Moabiga.Moabist jääb asi küll kaugele, aga rada on iseenesest täitsa tore, mina oma siledaks kulunud kummidega rendirattaga jään nii mõnelgi mudasel tõusul hätta. Boonusena näen umbes kümmekond sisalikku, kes kõik sellised poole meetri kanti pikad. Igatahes, raja läbimise järel leemendan higist. Vajan kiiresti ühte jääkülma õlut, aga mida ei ole, see on … jääkülm õlu.

[27.11.2011 15:25 +08:00] Jõuame lõpuks tiiruga tagasi sadamasse ja teeme peatuse ühes kalarestoranis. Restoran on üsna täis ja selle kõrval seisavad maastikurattad, üks uhkem, kui teine – mingi jõukam rattahuviliste seltskond on oma tänase ringi teinud ja vahetavad nüüd õlleklaasi kõrval muljeid. Joome meiegi ühed külmad õlled, misjärel jätkame saare avastamist.

[27.11.2011 15:37 +08:00] Mamam beach, kus üle vee paistab Malaisia on lihtsalt tore koht, täis hängivaid kohalikke. Kõige populaarsem turismiatraktsioon saarel on Chek Jawa, suur soine ala saare kaguosas, oma vaatetorni, ja vee kohale ehitatud jalgteedega.

Selleks ajaks kui meie Chek Jawa valveta jalgrattaparkla juurde jõuame, käib siin tõeline joogiorgia – kõik ratastel leiduvad joogipudelid rändavad mööda puid, kus pikasabalised makaagid (long tailed macaque) neid kas avada üritavad või juba tühjaks joovad. Nagu näha, mõned tüübid üritavad ka rattaid ärandada ja nendega sõitu teha. Julgeme siiski jätta rattad samasse parklasse pärast seda, kui nende küljest kõik vähegi lahtisemad vidinad ära oleme korjanud.

Saar on täitsa tore vaheldus, Singapuri linnadžunglile, ja mis kõige parem – nii saarel, kui ka Changi village-is on vägagi head mereandide restoranid. Erinevalt Singapuri Riverside restoranidest, kus praadide hinnad 50 kuni 150 dollarini, siis Changi village-is saame kahe peale suurepärase õhtusöögi koos õllega alla 50 dollari.