päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » reisikirjad » 25.11.2011 Singapore [Laos 2011]

25.11.2011 Singapore

[maare] Peale mõningast viibimist teistes Kagu-Aasia riikides, mõjub Singapur igatpidi šokeerivalt. Esmalt hinnad – otsisime kaua hotelli ja lõpuks valisime ühe – Value Nice Hotel, üldsegi mitte kesklinnas, kuid hind oli sellegipoolest võrreldamatu kõigi teiste ööbimiskohtadega sel reisil: ca 250 eurot maksime nelja öö eest. Hotell ise oli küll puhas, aga tuba oli nii väike, et ega suurt peale voodi tuppa ära ei mahtunud. Kurta siiski ei ole mingit põhjust. Järgmiseks korraks ehk võib olla nii palju tarkust, et hotelli võiks valida veelgi kaugemal kesklinnast, saaks soodsamalt – jälgida tuleks vaid, et läheduses oleks metroojaam – sellisel juhul on kesklinna saabumine mugav ja kiire.

[25.11.2011 11:15 +08:00] Teiseks kontrastiks on Singapur ise – ääretult moderne, piinlikult puhas, multikultuurne linn. Võrreldes teiste siinkandi riikidega on Singapur suutnud oma asukohta maksimaalselt ära kasutada ning sellest Hiiumaa suurusest (linn) riigist on saanud tõeline modernse linna kehastus. Meie ei ole erilised suurlinna armastajad, aga neile, kellele suurlinnad meeldivad, võib siin tunduda lausa paradiis.

Singapuris veedame kokku isegi neli päeva. Seda peamiselt tulenevalt lennuaegadest, kuna hilisema saabumisega oleks siin jälle liialt vähe aega olnud ringi vaadata. Tarkuseteri Singapuri kohta oleme eelnevalt kogunud Katsilt ja Felipelt, kes siin magistriõpingute aega elanud.

[25.11.2011 19:05 +08:00] Oma esimese päeva Singapuris otsustame kulutada niisama ringi vaatamisele. Seega tuleb tõsine ekskursioonipäev – Little India, Kampong Glam, Chinatown, Marina Bay. Kolm esimest on siis kõrghoonete vahele surutud ajalooliste majade kompleksid, kus askeldavad vastavalt siis india päritolu inimese, pearätte kandvad araablased või hiinlased. Saab vastavalt süüa ja poekestest kaupa osta.

Marina Bay on kolmele kõrghoonele toetav laevakujuline „katus“, kus üleval on hiilgesuur bassein. Muljetavaldav muidugi, nagu ka teised moodsad kõrghooned Singapuris. Aga linn on siiski linn ja nii väsime sellest õige pea. Kogu aeg on ühtlaselt palav ning ka niiske – see kurnab omasoodu. Õhtuhämaruses teeme linnast veel mõned pildid, jalad tulitavad ja ongi aeg hotelli puhkama minna. Heiti arvab, et nii kaua vastu ei pea, kui varsti jalgratast ei saa :).