päevakajalised jutukesed asuvad: heitih.blogspot.com
maare & heiti » reisikirjad » 23.11.2011 Vientiane [Laos 2011]

23.11.2011 Vientiane

[heiti] Kui sõiduplaani järgi sõidab buss 10 kuni 11 tundi, siis meie buss venib mägedest üles kiirusega 20 km/h ja vähem. Mõned korrad pannakse bussis kõik tuled põlema, kuna bussijuht on väsinud ja otsustab vahepeal ennast sirutada ja suitsu teha.

[23.11.2011 01:50 +07:00] Mingil ajal … umbes kell kaks öösel tehakse lõunapaus – kõik bussireisijad saavad oma bussipileti küljes oleva toidutšeki vahetada kausitäie nuudlisupi vastu. Mõned valged reisijad vaatavad nii, et silmamunad pealuust välja tungimas, kui kaks tüdrukut rahumeeli nuudleid, liha ja muud kraami oma mustade käekestega kausside vahel jagavad ja siis sinna kuuma puljongit peale valavad.

Heidan pilgu vahetevahel GPS-ile ja saan aru, et mingist kümnest, ega ka üheteistkümnest tunnist pole juttugi. Siiski, vastu hommikut, kui ma suudan isegi magada, teeb buss imet ja juba 13 tundi pärast startimist, astume Vientiane bussijaamas bussist välja.

Võtame jälle pea esimese vastutuleva, Mixay Guesthouse, kus saame juba veidi peale üheksat hommikul oma toa kätte. Jätame asjad hotelli ja … rendime jalgrattad.

[23.11.2011 12:45 +07:00] [maare] Mixay Guesthouse-iga on muidugi selline lugu, et see on LP-s soovitatud budget koht, kõvasti kiidetud. Noh, eks ta on üsna talutavalt puhas jah ja hommikul saab isegi kohvi ja miski kerge hommikusöögi, aga eelkõige on see suunatud siiski rohkem päris seljakotireisijatele, sest enamik tube on seal mitme voodiga dormid, mis meie eelistuste hulka ei kuulu. Võtame siis sealt pakutavaist kalleima – kahese toa, kus dušš ja wc toas. Toal pole muidu väga vigagi, kui välja jätta see, et toa ainuke aken avaneb … retseptsiooni. Seega sisuliselt akent toal siiski pole – ehk siis magame nagu kapis. Aga ajas asja ära ja õhtul sai hosteli ees teiste külalistega mõnusalt muljetatud ka.

Vientiane ise on linn nagu linn ikka. Võrreldes Luang Prabang-iga muidugi mürarikkam, linlikum ja vähesemate vaatamisväärsustega. Aga oma klotsiosa saime siiski kätte – näiteks on linnas kohalik triumfikaar. Lisaks rajati parasjagu Mekongi kaldale uhket promenaadi, mis osaliselt oli juba valmiski ning kus õhtul käis vilgas kaubitsemine ning hilisem ööelu.